GB flag 16   email white 24    facebook 

Administracijos darbo laikas

Darbo dienomis:  8.00 val. – 17.00 val.

Penktadieniais:   8.00 val. – 15.45 val.

Pietų pertrauka:  12.00 val. – 12.45 val.

 

Renginiai
Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
312procentu parama mini

Įsigykite ir paremkite

cart logo

Naudingos nuorodos

Vydūno g. 56 C, Jurbarkas

Atsakinga vyriausioji socialinė darbuotoja Irena Molčankinienė
Tel. (8 447) 55 266
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Socialinė darbuotoja Loreta Ogorodnikienė

el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Dienos socialinės globos paslaugas neįgaliųjų dienos centre gali gauti Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje deklaravę gyvenamąją vietą suaugę asmenys su proto ir (arba) fizine negalia

Paslauga gali būti teikiama nuo 3 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę įstaigoje.

Dienos socialinės globos paslaugos sudėtis:

Paslaugos pavadinimas Aprašymas

Informavimas

Teikiama informacija, susijusi su neįgaliojo bei jo šeimos poreikiais.
Konsultavimas socialinių paslaugų teikimo klausimais   Konsultuojama neįgaliojo ar jo šeimos narių socialinių, sveikatos, specialiųjų poreikių tenkinimo, švietimo ar kitų problemų sprendimo klausimais.
Tarpininkavimas ir atstovavimas Tarpininkaujama tvarkant dokumentus įvairiose institucijose, padedant neįgaliesiems spręsti socialines, sveikatos, ūkines bei buitines problemas, palaikant santykius su artimaisiais, sutvarkant dokumentus dėl techninių pagalbos priemonių įsigijimo, būsto ir aplinkos pritaikymo, socialinių išmokų mokėjimo ir pan.
Bendravimas Empatiškai bendraujama su neįgaliaisiais ir jų artimaisiais, suteikiant galimybę išsikalbėti, būti išgirstiems ir pan.
Maitinimo organizavimas Organizuojamas maitinimas teisės aktų nustatyta tvarka 3 kartus per dieną: pusryčiai, pietūs ir pavakariai.
Asmeninės higienos paslauga Pagal kiekvieno asmens poreikius ir galimybes suteikiama pagalba savitvarkoje, maudymąsi, prausimąsi, drabužių persirengime ir pan.
Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas Ugdomi kasdienio gyvenimo įgūdžiai, padedantys tvarkytis su pinigais, sumokant mokesčius bei apsiperkant, planuojant ir atliekant maisto gamybos, namų ruošos, aplinkos tvarkymo darbus ir t.t.
Laisvalaikio organizavimas (parodų, renginių lankymas, išvykos ir pan.); Atsižvelgiant į kiekvieno asmens sveikatos būklę, galimybes ir poreikius, organizuojama turiningas laisvalaikis, kurio metu lankomos parodos, dalyvaujama renginiuose, žaidžiami stalo ir lauko žaidimai, organizuojamos išvykos, ekskursijos, susitikimai su įvairių sričių specialistais neįgaliesiems dominančiais klausimais, vedami sporto užsiėmimai ir pan.
Darbinių įgūdžių ugdymas Ugdomi darbiniai įgūdžiai per įvairius rankdarbius (siuvimas, siuvinėjimas, mezgimas, audimas, dailės dirbiniai iš popieriaus, siūlų, antrinių žaliavų ir pan.) bei įtraukiant į aplinkos tvarkymo ir kūrimo procesą.

Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas

Organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos teisės aktų nustatyta tvarka bei vykdomi sveikatos stiprinimo mokymai bei prevenciniai užsiėmimai.
Transporto organizavimas Specialiojo transporto organizavimas, užtikrinant neįgaliojo atvežimą į dienos centrą ir parvežimą iš jo.
Psichologinė pagalba Esant poreikiui organizuojamos ir teikiamos psichologo konsultacijos.
Kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį. Individualizuotos paslaugos, atsižvelgiant į neįgaliojo poreikius ir galimybes.

Mokėjimas už dienos socialinę globą:  asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei.

Dėl dienos socialinės globos suaugusiems asmenims su proto ir (arba) fizine negalia paslaugų gavimo išsami informacija teikiama viešojoje įstaigoje „Jurbarko socialinės paslaugos“ (Vydūno 56c, Jurbarkas),  o dokumentai (asmens tapatybės dokukmento kopija, sveikatos pažymos F027/a ir F046/a) priimami seniūnijose pagal gyvenamąją vietą ir Jurbarko r. savivaldybės socialinės paramos skyriuje (Dariaus ir Girėno g. 96, Jurbarkas).

Paslaugą reglamentuojantys teisės aktai:

1. Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas 2006 m. sausio 19 d. Nr. X-493
2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. Nr. A1-93 įsakymas "Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo"
3. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. Nr. A1-94 įsakymas "Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo"
4. Lietuvos Respublikos vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimas Nr. 583 "Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo"
5. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. vasario 20 d. Nr. A1-46 įsakymas „Dėl socialinės globos normų aprašo patvirtinimo“
6. Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gruodžio 18 d. Nr. T2-368 sprendimas "Dėl mokėjimo už socialines paslaugas Jurbarko rajone tvarkos"

7. Jurbarko rajono savivaldybės tarybos 2013 m. balandžio 23 d. Nr. T2-115 sprendimas „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“